ИСКРА СВЕТА

Вимірювання кількості речовини за допомогою приладу «Турбоквант»

автор теми С.Б.Кравцова, старший викладач ВПУ-7 м.КременчукаПризначення приладу. Призначення.


Турбінні витратоміри ТУРБОКВАНТ  є приладами обробки сигналу,  що  широко використовуються в технології виробництва, дають можливість надійного,   безперервного і точного виміру кількості рідин (або газу чи пари), що протікає в закритому трубопроводі, який знаходиться під тиском.

Вимір доповнюється дистанційною сигналізацією, реєстрацією, регулюванням суміші і управлінням дозуванням. Системи, які побудовані з витратомірами та  блоками обробки сигналів можуть застосовуватися для автоматичного регулювання потоку.

Турбінні витратоміри служать для виміру потоку рідин широких меж в'язкості, калібруючи їх відповідно в’язкості. Вимір поширюється на вимірювання повної кількості рідини, що протікає по цьому поперечному перерізу. Турбінні витратоміри ТУРБОКВАНТ виготовляються з підшипниками ковзання  твердий сплав, тефлон і тому їх можна застосовувати для роботи з майже будь-якою речовиною,  навіть із такою, яка здійснює сильний агресивний вплив. Також  їх можна застосовувати у вибухонебезпечному середовищі завдяки іскробезпечному виконанню.

 

Конструкція приладу


Турбінний витратомір поставляється в комплекті: первинний та вторинний прилад. Вторинний прилад монтується на щиті приладів у приміщенні операторів. Первинний прилад складається з індукційного датчика та турбінного колеса. Індуктивний датчик є металевим стержнем зі струмопровідною обмоткою. Лопості турбінного колеса виконані з феромагнітного матеріалу (сталь нержавіюча).

 

Принцип роботи приладу


Турбінний витратомір є приладом, що приймає швидкість рідини (або пари, газу), яка протікає через трубопровід. На шляху рідини (яка протікає по витратоміру) розташовано ходове колесо (ротор), число оборотів ротора пропорційно швидкості потоку.

Швидкість обертання лопостей ротора сприймається індуктивним датчиком. При протіканні по обмотці електричного струму виникає електромагнітне поле, яке посилюється металевим осердям. Коли лопості турбінного колеса пронизують електромагнітне поле індуктивного датчика, електромагнітне поле посилюється, з'являється електромагнітний імпульс, який по лініях електричного зв'язку передається на вторинний прилад. Чим частіше швидкість потоку рідини, тим частіше з'являється електромагнітний імпульс. Для створення гальмівного моменту застосовують постійний магніт.  Вторинний прилад налаштований на частоту електромагнітних імпульсів, генерованих індуктивним датчиком. Частота напруги, що відображається на вторинному приладі, пропорційна швидкості потоку вимірюваного середовища.

Таким чином часто ТУРБОКВАНТ називають лічильником електромагнітних імпульсів.

 

Головна сфера застосування турбінних витратомірів :


- в нафтовій промисловості сира нафта, рафіновані готові і напівготові продукти;

- в хімічній промисловості фарби, лаки, розчинники, розчинники;

 - в машинобудівній промисловості і електроцентралях вода, паливна олія;

- в харчовій промисловості пиво, вино, молоко, дистилятори, фруктові соки, рослинна олія, оцет і так далі.Обновлен 19 мар 2017. Создан 19 окт 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником